TRT Haber

TRT Haber

 

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı | Republic Of Turkey Ministry of Industry and Technology 'nın 81 ilde hızlı şarj istasyonlarının kurulmasına yönelik destek programıyla ilgili Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoştu, EPDK bahçesinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz, bir vizyon projesi olan Türkiye’nin ilk %100 yerli üretim Off-Grid (Şebekeden Bağımsız) çalışan Elektrikli Araç DC Hızlı Şarj İstasyonu önünde TRT Haber'e süreç hakkında bilgi verdi.                             

Yayın esnasında Energy Market Regulatory Authority (EMRA) (EPDK) başkan yardımcısı Hacı Ali Ulutaş, Elektrikli Araçlar Şarj Hizmeti Grup Başkanı Vedat Akdağ ve Genel müdürümüz Ceyhun Karasayar, sayın Coştu’ya eşlik ettiler.

Haberde yer alan aracı şarj eden şarj istasyonları, şebekeden bağımsız olarak, güneş enerjisinden elde edilen enerjiyi, Lityum-iyon bataryalarda depolayarak son kullanıcılara tamamen yeşil enerji imkanı sunmaktadır. ASPOWER olarak, ülkemizin kaynaklarını kullanarak yerli üretim ile en yeni teknolojileri üretiyor ve geliştiriyoruz.

Haber Linki: https://lnkd.in/djsfmwJD