Kesintisiz Güç Kaynağı Detaylı Bilgi

Elektrik enerjisi ile beslenen sistemlerde sekteye uğrayacak frekans kesintisi yada çöküntüsü  durumunda depoladığı enerjiyi devreye sokarak enerji devamlılığını sağlayan mekanizmalara Kesintisiz güç kaynakları denilmektedir.

Üretimin ve günlük hayattaki işleyişin devamlılığı için önemli bir yere sahip olan bu sistemler UPS Cihazı olarak da anılmaktadır. Şarj ve inverter ünitesi, akü, static by-pass, USB haberleşme birimi Kesintisiz güç kaynağı üretimi bölümleridir.  Düzenli ve ayarlanmış bir frekans akımı yönlendirmesi ile enerji kesintisi durumunda bilgi ve üretim akışını sekteye uğratmadan devreye girerek gerilim akımını devam ettirebilmesi kapasitesi UPS güç kaynağı kullanımında aranılan en önemli özelliktir. Off-line, line-interactive, online ups Kesintisiz güç kaynağı çeşitlerini oluşturmaktadır. Teknolojinin sürekli olaral değişmesi ile birlikte her geçen gün daha donanımlı ve pratik model ve seçenekleri ile karşımıza çıkan bu sistemler Kesintisiz güç kaynağı üreticileri içinde daha fazla alternatifi kullanıcılar ile buluşturma, her beklentiye hitap edecek çözümler satışa sunmaya başlamıştır. Bu kadar çok seçenek ve modeller elbetteki UPS fiyatları konusunda da çeşitlenmeye gitmiş, modeli, kapasitesi, faz giriş çıkışları ve kullanım alanları Kesintisiz güç kaynağı fiyatları belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Hayatın akış hızını güncel tutmak, sekteye uğratmamak ve her daim süreğen bir elektrik kaynağına sahip olabilmek Kesintisiz güç kaynağı satın al butonundan geçmektedir.

Endüstriyel Güç Kaynağı

Endüstriyel sektörde üretimin uzun soluklu ve kesintisiz devam edebilmesi için enerji sistemlerinde aksama olmaması şarttır. Fakat şebeke yada teknik kaynaklı sorunlar akımların kesilmesine yada çökmesine sebep olabilmektedir.

 Endüstri sektörü de bu gibi durumların hem mekanizma sağlığını hem de üretim potansiyelini sekteye uğratmamak adına kesintisiz güç kaynaklarından yardım almaktadır.

Frekanslarda yaşanacak kesilme durumunda devreye girerek, cihazların yada makinelerin tekrar çalışmaya devam etmesine imkan sağlayan bu sistemler, bünyesinde depoladığı enerjiyle  bu cihazları beslemeye devam etmek için kullanabilmektedir. 

Jeneratörler ile karıştırılmaması gereken bu mekanizmalar, elektrik kesintisi anında elektronik cihazların belirli bir süre daha çalışmasına imkan tanıyıp, verileri kurtarmaya vakit kazandıracak alt yapıyı sağlamaktadır.

Sadece sanayi ve endüstriyel alanlarda değil geniş kullanım ağı ile de ısıtma ve soğutma, aydınlatma, regülatörler, tıbbi cihazlar, CNC tezgahları, trafik kontrol merkezleri, havaalanı aydınlatmaları, elektronik cihaz otomasyonları, haberleşme ve yayın kuruluşları gibi daha pek çok sektörün de enerji ihtiyaçlarında bu sistemlerden yararlanılmaktadır. 

Online ve Line olarak iki çeşiti bulunan bu kaynakların, frekans konvertörü, kullanılacak alana göre seçimi yapılmaktadır. online ups ler kesinlikle enerji akımının kesilmemesi gereken hassas cihazlarda tercih edilirken, line ups ler daha çok ev ve ofis tipi cihazlarda kullanılması için önerilmektedir.

Elektrik sosyal hayatımızın bir parçası olduğundan beri, elektrikli dünya evresine doğru evriliyoruz. Bu süreçte en çok kullandığımız ürünleri elektrik ile kullanıyor, kullanmadıklarımızı da elektrik ile kullanmak için geliştirmeler yapıyoruz. Bu yüzden kesintisiz elektrik bizim için çok önemli bir konudur. 

Son yıllarda en çok revaçta olan ve gelişen elektrik sistemi elektrikli araçlar ve onların şarj istasyonlarıdır. Aspower kalitesi, elektrikli şarj istasyonları alanında da çalışmalarını sürdürmektedir.