Aküler ve Aksesuarlar

Güç elektroniği organları, pek çok elektronik sistemleri besleyen gezici akım depolarıdır. Aküler ve yardımcı aksesuarları da bu ekipmanların bir parçası olup, motor sistemlerinin olmazsa olmaz yardımcı elemanlarıdır. Bünyesinde depoladıkları enerjiyi, mekanizmaların çalışması için kullanırken, devrelere düzenli ve seri enerji akımı sağlayarakta, sistemin verimli ve sorunsuz çalışmasına katkıda bulunmaktadır.

Şebekeden aldıkları elektrik enerjisini, kimyasal enerjiye dönüştürerek depolayan ve motorun aktif hale gelebilmesi için tekrardan sisteme elektrik enerjisi olarak ileten bu sistemler, hareketli, hareketsiz ve durağan akü tipleri olarak çeşitlere ayrılmakta, araç, elektronik makine ve cihazlar ile, aydınlatma, ısıtma, soğutma ve çeşitli otomasyon sistemlerinde kullanılmaktadır.

Sulu, jel ve kuru akü alternatifleri ile pek çok ihtiyaçlara cevap veren bu çözümlerin aslında ortak noktası motor performansını korumak, seri ve düzenli enerji akışı sağlamaktır. Fakat sulu akülerin içerisindeki kimyasal maddenin sızdırma riskine karşı geliştirilen Jel ve Kuru Akü hem daha güvenli hem de son seri teknolojik cihazlara uyumluluğu açısından tercih sebebi olarak, geniş kitlelerce kullanılmaya başlamıştır.

ASPOWER güvencesi ve kalitesi ile satışa sunduğumuz OPzS Bakımsız Kuru Akü ve Ni-Cd Jel Akü ve aksesuar alternatiflerimizde bu seçeneklerden biri olup, donanımlarınızın akü ihtiyacını karşılarken, ekonomik olarakta tasarruf sağlayacak çözümler sunmaktadır. Muadillerine kıyasla %95 yüksek performans ve verimli çalışma avantajı sağladığı gibi uzun süre deşarj ve şarj imkanı ile de uzun ömürlüdür.

 Bakım gerektirmeyen, sızdırmazlık özellikleri ile güvenli çalışma ortamı sağladığı gibi çevreye duyarlı kapasiteleri ile de konforludur. Jel elektrolitlerden meydana gelen iç mekanizması saf su seviyesi kontrolü yada ilavesi gibi desteğe ihtiyaç duymadığı için kesintisiz ve sorunsuz sistem çalışmasının altyapısını oluşturmaktadır.

Kolay şarj edilebilen özellikleri, bakım gerektirmeyen pratik kullanımları, soğuk, sıcak ve aşınmaya karşı dayanıklı yapıları, sızdırmazlık niteliklerinden dolayı çevreye duyarlı kapasiteleri ile OPzS Akü seçeneğimiz ve Ni-Cd batarya modüllerimiz ile artık mekanizmalar ASPOWER teknolojisi ile emin ellerde.